Výlet do Indonésie

22. říjen 2016

Milí rodiče,

tento týden jsme si s dětmi místo tělocviku zaletěli na ostrov Lombok. Velmi doufám a podle nadšení věřím, že na to budou děti ještě dlouho vzpomínat. Naučili jsme se spoustu věcí: rozpoznávat světadíly podle tvaru, indonésky počítat do 5 (schválně si děti vyzkoušejte, kdo z nich si je ještě pamatuje: 1 = SATU, 2 = DUA, 3 = TIGA, 4 = EMPA, 5 = LIMA), zjistili jsme, že Lombok je jeden ze 17. 000 (!) ostrovů v Indonésii. A hlavně jsme si užili spoustu zábavy na dobrodružné stezce v pralese.

Druháci a třeťáci lezli po liánách, skákali přes rozvodněný potok, probíhali skrz bambusový háj, lezli na vodního buvola, kouleli kokosy k palmě, strefovali se do indonéského démona a přelézali chrám. Prvňáci měli program o něco pohádkovější, společně jsme si zahráli typickou indonéskou pohádku o obrovi. Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Na závěr jsem si schovala vysvětlení, proč jsme letěli zrovna na indonéský Lombok. Wonderland Academy se totiž výzdobou prostor podílí na charitativní akci „Do Indonésie nejen za pohádkou“, který můj projekt HRAJ SI! spolu s Petrou Lazákovou z rádia Junior a s Organizací DORRA (Doctors for Afrika/ Asia) pořádá v sobotu 12.11. 2016 ve sportovní hale Na Fialce.

Tímto bych Vás, drazí rodiče, pozvala spolu s dětmi na tuto zábavnou akci pro děti. Programem nás budou provázet písničky, které se dětem na tělocviku moc líbily. K vidění budou obrázky kreslené Vašimi dětmi, zhlédnete interaktivní divadlo a děti se budou moci vyřádit na dobrodružné stezce pralesem, na kterou měly ve škole jen omezený čas. Oficiální pozvánku Vám zašlu v brzké době.

Zdraví Dominika Zábranská